Backlink Seo

Backlink seo ; internet sitelerinin arama motorları sıralamasındaki gelişimi için, en çok kullanılan site dışı seo yöntemlerindendir. Doğal ve sitenize uygun kaliteli bir backlink çalışmasıyla, internet sitenizin ziyaretci sayısı artar. Web site kalite puanınız gelişir ve bununla bağlantılı olarak arama sıralamasında yükselmeniz sağlanır.

Backlink Nedir?

Backlink web sitenize internet üzerindeki diğer web siteleri veya platformlardan link (köprü) bağlantısı yoluyla referans oluşturulmasına denir. Bu sayede internet kullanıcılarının sizin sitenize ulaşması kolaylaşır ve web site trafiğiniz artması sağlanır. Ayrıca seo puanınız açısından da olumlu bir etki oluşur.

Dofollow ve Nofollow link nedir?

Link yapısı olarak arama motorlarına bazı etiketler kullanılarak komutlar verilir. Arama motoru botları (örümcekleri) bu yönergeleri algılayıp işlem türlerini belirler ve web sitelerini tararlar. Standart bir linkleme işlemi dofollow olarak algılanır,

<a href="https://www.siteadı.com">bağlantı metni</a>

şeklindeki bir linkleme ile arama motoru botları hedef gösterilen site adresinede giderek tarama yapar. Web siteniz için bir dış bağlantıyla gelen dofollow linki olumludur.

backlink

Nofollow etiketine sahip linklerde ise, arama botları link bağlantısını algılar fakat sizin web sitenizi taramaz. Nofollow link örneğide;

<a href="https://www.siteadı.com" rel="nofollow">bağlantı metni</a>

şeklindedir.

İdeal seo için, web sitenizin dofollow ve nofollow link yapılandırılması orantılı şekilde olması önerilmektedir. Backlinklerde de durum aynı şekildedir.

Backlink çeşitleri

Teknik olarak backlinklerin yazı, görsel ve form gibi web sitenize bağlantı sağlama şekilleri bulunmaktadır. Backlink uygulama kaynakları ve web site türlerine göre;

 • Web sitelerinden Tanıtım yazısı
 • Google news ve diğer haber siteleri
 • Blog backlinkler
 • Forum backlinkleri
 • Dizin backlinkleri
 • Rehber Site backlinkleri
 • Sosyal ağlardan gelen backlinkler
 • Profil backlinkler
 • Pdf backlinks
 • Footer backlink

Web site türlerine göre; genel web sitelerinden tanıtım yazısıyla backlink sağlanması, haber siteleri, blog siteleri, forum siteleri, dizin siteleri ve sosyal ağlardan paylaşımlar gibi çok sayıda alternatif vardır. Backlink seo çalışmanızda web sitenize uygun olan bir plan oluşturmanız önemlidir.

Backlink nasıl alınır?

Basit bir backlink örneği verecek olursak, Sosyal ağlarınızdaki Profil kullanıcı bilgileri bölümüde url izin veriliyorsa, web site adresinizi kayıt edebilirsiniz, böylece internet siteniz için profil backlink sağlamış olursunuz. Web sitenizi Rehber ve dizin sitelerine kayıt ederek de backlink sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinde ücretsiz backlink veren siteler olduğu gibi otoriter sitelerden ücretli backlinkler de mevcuttur.

backlink nedir?

Özel backlink sağlayan güvenli siteleri tercih etmeniz en iyi seçim olacaktır. Seo projeniz için kaliteli backlink çalışmasına ihtiyacınız varsa, seo ajansları ve seo uzmanlarından destek almalısınız. Yanlış veya zararlı sitelerden backlink uygulamaları web sitenizin arama sıralamasında gerilemesine sebeb olacaktır.

Backlink satışı sağlayan webmaster sitelerinden veya özel backlink seo sitelerinden, 10-15’tl den başlayan ve 1000 tl’ye kadar çıkabilen fiyatlarla beğendiğiniz siteleri seçerek backlink alabilirsiniz. Tanıtım yazısı ve fotograf gerekiyorsa sizden talep edilecektir. Ekstra ücret ödemeniz durumunda istenilen karakter adedinde (100,200,300) tanıtım yazısıda hazırlanabilmektedir.

Backlink alırken nelere dikkat edilmelidir?

Web sitelerinin çeşitli kriterlere bağlı olarak (DA-PA ..gibi) derecelendirme ve kalite puanları vardır. Backlink alacağınız site veya sitelerin gücü, spam derecesi, uzantıları ve nitelikleri önemlidir. Bu veriler ücretli seo programlarıyla detaylı olarak incelenebilir. Bir kullanıcının dışarıdan siteyi görmesiyle bunu anlaması çok zordur. Oluşabilecek maddi ve manevi kayıplardan dolayı backlink çalışmanızda dikkatli olmanız gerekmektedir. Backlink kalitesini ve fiyatını belirleyen genel özellikler ;

 • Tekil ve aylık trafik değeri
 • Web site yaşı
 • Alan adı otoritesi (DA)
 • Sayfa gücü (PA)
 • spam puanı (zarar%)
 • Site uzantısı (com,net,org)
 • Web site türü ve konusu
 • google index sayısı
 • Alexa dünya sıralaması
 • Pro seo araçları puanları
 • Backlink süresi

Web sitenize backlinklerin fayda sağlaması için, sizin sitenize uygun bir seo yapılması gereklidir. Gelişi güzel backlink çalışması, yoğun ve spam backlink alımı ve benzeri yanlış işlemler sitenize zarar verebilir. Ayrıca uygulama aşamasında yapılan hatalarda web sitenizi olumsuz şekilde etkileyebilir. Backlink paketleri satan siteler oldukça yoğun fakat ne derece fayda sağlanır, düşündürücüdür.

backlinks

Kaliteli bir backlink seo çalışması için uzman kişi veya seo firmalarıyla çalışmanızı ve doğal bir backlink planı uygulamanızı öneririz. Google gibi büyük arama motorlarıda web sitenize uygun seo çalışmalarını tavsiye etmektedir. Web siteniz ve internet kullanıcıları için faydalı olabilecek yöntemleri uygulamanızda bir sakınca yoktur. Önemli olan doğru bir yol izlemenizdir.

Backlink fiyatları nasıl belirlenir?

İnternet sitenize backlink sağlayacak web sitelerinin teknik özellikleri ve kalitesi backlink fiyatlarını değiştirmektedir. Önemli teknik veriler neticesinde, her site serbest ücret belirleyebilir. Kalıcı ve süreli backlink sağlanması web site türüde oldukça önemlidir. Backlink seo ugulamak istiyorsanız iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ediyoruz.

En kaliteli siteler ve büyük haber siteleri binlerce tl backlink ücreti isteyebilmektedir. Forum tanıtım, haber tanıtım, blog tanıtım paketleri, çeşitli edu-gov uzantılı sitelerden tanıtım gibi paket uygulamalarıda mevcuttur. Paket backlink seo uygulamalarından mümkün olduğunca kaçınmanız veya almanız gerekiyorsa, iyi bir inceleme yapmanız daha uygun olacaktır.

Backlink seo hizmeti için, yüksek ücretler ödemelerine rağmen verim alamayan site sahiplerinin üzüntüleri ve haklı şikayetleriyle internet üzerinde veya direkt olarak karşılaşıyoruz. Hatalı uygulamalar ve yanlış backlinklerin böyle sonuçları getirmesi yanında diğer önemli konular ise; Sadece backlink alımı sitenizi arama sıralamasında birden yükseltir veya büyük değişimler sağlar diye düşünmek de yanlış olur. Bunun için kapsamlı bir seo çalışması yapmak gerekebilir.

backlink seo

Backlink seo hizmeti

Seo uzmanı ve işini iyi yapan seo ajanslarıyla çalışmanız, size zaman ve maddiyat açısından avantaj sağlayacaktır. Backlink seo tekniği, site dışı seo yöntemlerinin bir parçasıdır. Web sitenizin genel seo durumuda dikkate alınarak değerlendirilmelidir. Bununla beraber kaliteli backlinkler sitenize daha hızlı fayda sağlayacaktır. İnternet sitenize planlı ve en uygun seo çalışmasını uygulamanız durumunda, istediğiniz sonuçları almanız mümkündür.

1dizayn freelance web hizmetlerinden web sitesi kurulum hizmeti alan kullanıcılara, seo hizmetleri konusunda her türlü desteği sunuyoruz. Fiyatlar sayfamızdan backlink ve genel seo fiyatlarını görebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 oy, 4,86 / 5)
Loading...
Benzer Konular

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.