Bilgisayar Kurulumu

Bilgisayar kurulumu hizmetiyle Antalya’da istediğiniz özelliklerdeki bilgisayar sisteminin donanım ve yazılım kurulumunu gerçekleştirebiliriz. Ev, Ofis ve oyun bilgisayarı oluşturmak veya hazır bilgisayarlar arasında ürün araştırmasıyla ihtiyacınıza en uygun bilgisayarı seçebiliriz.

Bilgisayar Donanımı

Bilgisayarınızı oluşturan parçaların her biri bilgisayar donanımı olarak tanımlanır. Teknolojinin gelişimi cep telefonu ve tablet ürünlerin çoğalması Masaüstü bilgisayar kullanımını azaltsada benim tercihim performans olarak her zaman masaüstü bilgisayardır. Bilgisayar toplamak halkımızda ikinci el bilgisayar gibi anlaşılıyor fakat durum öyle değil toplama bilgisayarda tüm parçalar yenidir ve 2 yıl garantilidir.

Toplama bilgisayar talep ederek istediğiniz özelliklerde bir sistem oluşturabilirsiniz. Bilgisayar onarımları sırasında gözlemlediğim en dikkat çekici olay piyasadaki ünlü markaların bilgisayar parçaları çin menşeili ayrı ayrı markalardan oluşmaktadır. neticede onlarda parçalarını aynı fabrikalardan temin ediyorlar ve birnevi bu bilgisayarlarda toplamadır ve sadece etiketlerini yapıstırarak markalarını satarlar, avantaji ise servis ağlarının olmasıdır.

Bilgisayar parçaları

Anakart

bilgisayar-anakart

Adından da anlaşılacağı gibi bilgisayarın Temel parçası Anakart diğer tüm donanımların bağlanarak uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlayan elektronik kartdır. diğer seçeceğiniz donanımlar bu kartın özellikleriyle uyumlu olmalıdır

İşlemci

bilgisayar-işlemci

Bilgisayarların 2. en önemli ve maliyetli parçası işlemciler yani bilgisayarın beyni diyebiliriz. işlemciler bilgisayarın çalışması esnasında komutları diğer donanımlara ileten bir chipdir.

Ram

bilgisayar-ram

Ram bilgisayarda ön bellek göreviyle geçici bilgilerin hafızada tutulmasını sağlar ve işlemlerin hızlı gerçekleşmesine olanak sağlar

Harddisk

bilgisayar-hdd

Bilgisayardaki bütün bilgi ve içeriklerin depolandığı harddisklerin okuma ve yazma hızlarının yüksek olması bilgisayar performansınızı olumlu yönde etkiler günümüzde ssd olarak tanımlanan yeni nesil hdd ler tercih edilmektedir.

Power Suplly

bilgisayar-power-supply

Bilgisayarların güç kaynağı power suplly Elektrik akımını bilgisayarınızdaki parçaların ihtiyaç duyduğu voltajlara düşürerek dağıtılmasını sağlar. bu parçanın watt kapasitesi bilgisayarınızdaki tüm donanımların toplam watt değerinden yüksek olmalıdır.

Ekran kartı

ekran-kartı

Ekran kartları Ana kartlarda düşük bir düzeyde dahili olarak bulunmaktadır. Bilgisayarda güçlü grafik programları kullanacaksanız veya yeni nesil pc oyunları için bilgisayar istiyorsanız harici bir Ekran kartı almanız gereklidir. bu kartlar kendine özgü kapasitesi ve ram alanı ile grafiksel işlemlerin düzgün aktarılmasını sağlar.

Bilgisayar kasası

bilgisayar-kasası

Bilgisayar kasaları bilgisayar donanımlarının monte edildiği genellikle power supply dahil olarak satılan ve içindeki donanımların soğutulması için fan sistemi olan ve bilgisayar parçalarını dış etkenlerden koruyan kutudur. bu parçayı isteğinize uygun olarak seçebilirsiniz

Monitör

bilgisayar
bilgisayar

Bilgisayar ekranlarınıda tamamen isteğinize uygun olarak seçebilirsiniz eğer Hdmi destekli bir ekran kartınız varsa yine Hdmi girişli bir ekran kullanmanız görüntü netliği nimetinden faydalanmanız için gereklidir. ekran ebatı seçimi sizin ihityacınıza kalmış fakat ekran tepkime süresi minumum 5 ms ve altında olan monitörleri seçmenizi tafsiye ediyorum

Çevre birimleri

Bilgisayar çevre birimleri Klavye, mouse, hoparlör ve pc kamera gibi parçalarda sizin ihtiyaçlarınıza göre seçilebilir.

bilgisayar

kısaca bilgisayar donanımlarını tanıttık, bu temel parçalarla toplama bilgisayar oluşturulabilir. Bilgisayardaki ana parçaların bir biriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz yoksa bilgisayarınız hiç açılmayabilir veya ciddi problemler çıkarabilir.

bilgisayar
bilgisayar kurulumu

Antalya Bilgisayar kurulum hizmetleri

Bölgesel olarak Antalya merkez’de bilgisayar toplama, kurulum ve yazılım yükleme taleplerinizde yardımcı olabilirim. Bilgisayar donanım alışverişleriniz için sisteminize uygun parçaları araştırıp size fiyat teklifi sunabilirim.

Uzakdan destek sistemiyle bilgisayarınıza bağlanıp belirli işlemlerde yardımcı olabilirim. Hizmet talebi ve destek için iletişim sayfamızdan bağlantı kurunuz.

Güncel : 4 Nisan 2021

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oy, 5,00 / 5)
Loading...

“Bilgisayar Kurulumu” için bir cevap

Average
5 Based On 1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.