E-Ticaret

e-ticaret

Ülkemizde e-ticaret sistemleri yoğun olarak kullanılmaya devam ediyor. Özellikle son dönemlerde covid-19’un oluşturduğu olumsuz etkiler ve sokağa çıkma kısıtlamaları elektronik ticaretin sağladığı kolaylık ve avantajları gözle görülür şekilde ortaya koymuştur. Firmalar ve özel şahıslar web üzerinden hizmet ve ürün satışlarına yönelmektedir.

e-ticaret sisteminin avantajları

Elektronik ticaret sistemleri her türden ürün ve hizmet satışı için web üzerinden 7/24 sağladığı hizmetle milyonlarca kişiye anında ulaşılabilmesini sağlar. Yapılan güncellemeler anında yansıdığı için hem satıcılar hemde müşteriler açısından büyük avantajlar sağlar. Güvenli ödeme yöntemleri ve hızlı alışveriş sistemleri günümüzde oldukça gelişmiş durumdadır.

e-ticaret
e-ticaret

Satıcı ve müşteriler için hızlı işlemler sağlayan e-ticaret sistemleri her sektör ve kullanıcı kesimi tarafından tercih edilir bir seviyededir. Fiziksel bir mağaza maliyetiyle e-ticaret sitesi maliyeti ve yıllık giderler karşılaştırıldığında E-ticaret sitelerinin çok ekonomik olduğu açık şekilde görülmektedir. Stok yönetimi ve kargolama sistemi konularında oldukça pratik bir seçim olan eticaretle zamandan ve iş gücünden tasarruf edebilirsiniz.

e-ticaret için gerekli şartlar

1- Ülkemizde E-ticaret web sitesi kurmak ve işletmek için öncelikle vergi mükellefi olunması gerekmektedir. Şahış veya özel şirket olsun mutlaka vergi dairesi kaydınız ve vergi numaranız bulunması gerekiyor.

2- E-ticaret web sitesi paketleri sunan firmalardan kendinize en uygun paketi alarak elektronik ticaret sistemlerine dahil olabilirsiniz.

3- ödeme yöntemleri olarak havale-eft, kapıda ödeme ve sanal pos kredi kartı ödeme sistemlerinden faydalanabilirsiniz.

4- kargo yönetimi için kargo firmalarıyla anlaşıp uygun fiyatlarda kargolama hizmeti alabilirsiniz.

5- Fatura işlemleri için pratik bir yöntem olan e-fatura uygulaması sağlayan firmaları tercih edebilirsiniz.

6- yaptığınız işe uygun olarak uzak mesafeli satış sözleşmesi, gizlilik ilkeleri gibi yasal olarak müşterilere tebliğ edilmesi gereken e-ticaret mevzuatı dökümanları hazırlanmalı ve ürün detaylarına eklenmelidir.

bu saydığımız en önemli gereklilikleri sağladığınız zaman problemsiz bir ticaret sistemi kurulabilir.

e-ticaret
elektronik ticaret

e-ticaret sitesi kurulum ve yönetim hizmeti

Profesyonel e-ticaret sitesi kurmak ve yönetmek için danışmanlık hizmeti ihtiyaçlarınızda 1dizayn web hizmetleri sitemizden destek hizmeti alabilirsiniz. Projenize en uygun profesyonel e-ticaret paketini araştırıp kurulumunu sağlanması için birlikte çalışabiliriz. Talep etmeniz durumunda kurulum sonrası web sitesi yönetimini sürekli olarak sağlayabilirim.

wordpress e-ticaret sitesi kurulumu

WordPress e-ticaret sitesi kurmak daha ekonomik bir çözüm oluşturabilir. Projenizde çok fazla sayıda ürün yoksa küçük ve orta düzeyde bir e-ticaret sitesi size yeterli olacaksa bu sistem alternatif olarak kullanılabilir. WordPress woocommerce e-ticaret sistemi ürün stok yönetimi ve ödeme yöntemleriyle bu konuda yeterli seviyededir. Kargo yönetimi, e-fatura ve pazaryeri entegrasyoları için ücretli eklentilerle daha gelişmiş bir düzeye getirilebilir durumdadır.

e-ticaret web sitesi maliyetleri

e-ticaret web sitesi kurulum maliyetleri; web tasarımı, kargo firması, muhasebe ve e-fatura giderleri toplamı olarak bir fiyat belirlemek yapacağınız anlaşmalara göre değişiklik gösterebilir. Profesyonel bir E-Ticaret web sitesi kurulumu istiyorsanız bu paketler 2000 tl den başlamaktadır.

Alternatif olarak wordpress eticaret sistemlerini değerlendirebilirsiniz. E-Ticaret projeniz ve ürünleriniz küçük ve orta ölçekliyse wordpress woocommerce sistemi daha ekonomik bir seçim olabilir.

Eğer Profesyonel hazır e-ticaret paketleri isterseniz çözüm ortağımızla size destek olabiliriz.

E-ticaret yönetimi teklif formu


isim ve soyisim giriniz
e-posta adresinizi giriniz
iletişim numaranızı giriniz
web site adresinizi giriniz
hizmet türünü seçiniz
almak istediğiniz hizmet detayını yazınız

Güncel : 20 Mayıs 2021

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, 5,00 / 5)
Loading...

Yorumlar kapatılmış.