Google Reklam Yönetimi

Google ads reklamcılık hizmetleriyle Google reklam yönetimi nasıl yapılır? reklam kampanyası oluşturma ve reklam modelleri nelerdir? google’da reklam verme gibi önemli konularında destek hizmeti sağlıyoruz.

Google Reklamı Nasıl Oluşturulur?

Google arama motorlarında ve google iş ortağı diğer web sitelerinde internet reklamları oluşturmak için, google ads dijital reklamcılık servisi kullanılmaktadır. Detaylı optimizasyon seçenekleri ve her kullanıcı için kolaylaştırılmış bir arayüze sahip olan bu sistem hızlı ve etkili reklamlar hazırlamanızı sağlar. Google kullanıcı hesabı (gmail) oluşturup, google ads reklam hizmetleri sitesinden giriş yaparak, google reklam yönetimini kullanmaya başlayabilirsiniz.

Google Reklam Yönetimi Nasıl Yapılır?

Web siteniz için, google reklam yönetimine öncelikle bir reklam kampanyası oluşturarak başlamalısınız. Google ads yönetim panelinde kampanyalar menusunden yeni kampanya (+) butonuna tıklayınız. Karşınıza gelen ekranda ilk olarak reklam hedefinizi belirlemeniz gerekmektedir. Hangi amaçla reklam oluşturmak istiyorsunuz? bu seçim önemlidir.

 • Satış
 • Potansiyel müşteriler
 • Web site trafiği
 • Ürün ve markayı dikkate alma
 • Marka bilinirliği ve erişim
 • Uygulama tanıtımı
 • Yerel mağaza ziyaretleri ve tanıtımlar

Kampanya hedefleri açıklamasında hangi reklam türlerinin uygulanacağı belirtilmiştir. Size en uygun olan hedefi seçiniz. Örneğin web site trafiği hedefini seçerseniz hazırlanacak olan reklamlarınız; google arama ağı, görüntülü reklam ağı, alışveriş video ve keşif türlerinde uygulanacaktır. Reklam hedefinizi belirledikden sonra, reklam türünüzü seçiniz. Arama ağı türünü seçerseniz; google arama sonuçlarında ve google iş ortağı diğer sitelerde, metin reklamı ve telefon araması şeklinde gösterilecektir. Hedefinize nasıl ulşamak istediğinizi seçin bölümüne web site adresinizi giriniz ve bir sonraki ekrana geçmek için devam butonunu tıklayınız.

kampanya ayarlarınızın tamamlanması için; reklam ağları, reklam zaman planlaması, hedefleme, diller, hedef kitlesi, bütçe, teklif verme ve reklam uzantıları ayarlarınızı reklamınıza uygun şekilde seçmeniz gerekmektedir.

Reklam grubu ekranında ise standart ve dinamik reklam seçenekleriyle size en uygun reklam anahtar kelimelerini seçiniz.

Reklam oluşturma ekranında metin reklamının görünümü size sunulacaktır. Web siteniz için en alakalı başlık ve açıklamaları girerek reklamı oluşturunuz. Son olarak ödeme profilinizde belirlediğiniz ödeme yöntemiyle google reklam bütçenize ücret aktarmanız gerekmektedir. Reklamlarınız incelendikten sonra yayınlamaya başlanacaktır.

google ads

Google’de kolay kullanım için otomatik akıllı reklam yöntemleri ve detaylı ayarlar için uzman modu bulunmaktadır. Reklam performansını geliştirmek için, belirli zamanlarda size öneriler sunulacaktır.

Kaliteli bir google reklam yönetimi için, reklam kampanya verilerinizi takip ederek gerekli düzenlemeleri yapınız. Google yardım ve destek bölümünden de faydalanarak ayarlarınızı geliştirebilirsiniz. Google tarafından görevlendirilen yetkili reklam uzmanlarından canlı destek alabilirsiniz. Google ads uygulamasını yükleyerek reklamlarınızı mobil cihazlarınızdan takip edebilirsiniz.

Google ads reklam temsilcileri size reklam kampanyalarınızın oluşturulması ve yönetimi konusunda destek verecektir. Google tarafından düzenlenen eğitimlere katılan ve google online sınavları sonucunda başarılı şekilde sertifika edinerek görev yapan kişilere reklam temsilcisi denir. Uzman düzeydeki bu kişiler reklam kalite puanınızın en uygun şekilde ayarlanaması sağlayacaktır. Google partner belgesine sahip olan reklam ajanslarından da google reklam yönetimi konusunda uzman desteği alabilirsiniz.

google reklam modelleri
google reklam modelleri

Google Reklam Danışmanlığı

Google reklamları oluşturmak ve yönetmek için, reklam ajansları ve özel google reklam temsilcilerinden yardım alabilirsiniz. Bu kişi ve kuruluşlar size istediğiniz reklam projesini en iyi şekilde hazırlayıp, reklamlarınızın yayına alınmasını sağlıyacaktır. Google reklam hizmetiyle uygun optimizasyonlar sağlanır ve reklam kalite puanınız üst düzeyde tutulur. Bütçe ve tıklama başı maliyetleriniz en uygun şekilde ayarlanır. Bu şekilde çalışmanız size tasarruf sağladığı gibi reklam dönüşümlerinizde en iyi şekilde gerçekleşir. Google reklam yönetimi için, Uzman desteği almanız her açıdan faydalı olacaktır.

Google Reklam Hizmeti

Google reklamları oluşturma ve yönetimi konusunda bizden danışmanlık desteği veya google reklam hizmeti alabilirsiniz. Reklam porjeniz için en uygun reklam modelini seçerek, gerekli reklam ayarlarını sizin adınıza gerçekleştirebiliriz.

Google Reklamı oluştururken nelere dikkat edilmelidir?

Kaliteli bir reklam kampanyası oluşturmak için detaylı bir optimizasyon gerekebilir. İyi bir google reklamı hazırlamak için öncelikle dikkat etmeniz gereken konular;

google ads reklamları
 • Reklam hedefinizi belirleyin
 • Kampanyanıza en uygun reklam türünü seçin
 • Doğru anahtar kelimeler seçin
 • uygun bütçe ve TBM belirleyin
 • Reklam başlık ve açıklamalarını reklamıza uygun olarak düzenleyin
 • Reklam uzantıları kullanın
 • Reklam zamanlaması ve konumları doğru şekilde ayarlayın
 • Reklam kampanya verilerinizi takip ederek gerekli geliştrimeleri uygulayın
 • Uzman desteği alın

Google Reklam Fiyatları

Google reklam fiyatları konusunda günlük ve aylık olarak bir bütçe belirleme olanağınız mevcuttur. Google reklam yönetim panelinden ulaşabileceğiniz bütçe ayarları size, reklam ve anahtar kelimlerinizin tahmini gösterim oranları ve ücretlendirmeleri hakkında bilgiler sunulacaktır. Kendinize en uygun reklam bütçesini veriler doğrultusunda belirleyebilirsiniz. Bunun haricinde google’a ekstra bir ücret ödemeniz gerekmez.

Google reklam yönetimi için; reklam ajansı kuruluşlar, dijital pazarlama uzmanları veya özel google reklam temsilcilerinden hizmet alırsanız, belirli düzeyde hizmet ücreti talep edilebilir. Buda reklam kampanyanızın türü, adedi ve reklam bütçenize göre değişiklik gösterdiği için, fiyat teklifi istemeniz durumunda net bir ücret bilgisi öğrenebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (8 oy, 4,88 / 5)
Loading...
Benzer Konular

“Google Reklam Yönetimi” için 2 yanıt

  • Reklam bütçenizi günlük ve aylık olarak istediğiniz miktarda uygulayabilirsiniz. Reklam projeniz için, anahtar kelime araştırması ve google tarafından sunulan önerileri değerlendirip en uygun olan ücreti net olarak belirleyebilirsiniz.

Average 
 5 Based On 1

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir