SEO Hizmeti

Seo (search engine optimization): Arama motorları optimizasyonu olarak tanımlanır. SEO hizmeti de, web sitenizin arama motorlarına uygun şekilde yapılandırılması için sağlanan özel hizmetlerdir. Seo çalışmaları web site kalite puanınıza etki eder ve arama motorları sıralamasında yükselmesini sağlar.

Teknik seo (altyapı teknoloji ve sistemleri)

Site içi seo (on page seo)

Site dışı seo (off page seo)

olmak üzere 3 ana seo bölümü bulunmaktadır.

Seo hizmeti nedir?

seo uzmanları projelerinde web sitenizin durumuna ve sektörüne göre detaylı bir analizle seo çalışmaları yaparak web sitenizin arama motorlarındaki konumunu geliştirmeye yardımcı olurlar. Yerel bir işletme için bölgesel özel seo çalışmasıda yapılabilir.

web sektörünün en detaylı işlerinden birisi olarak gördüğüm seo uzmanlığı sürekli olarak gelişen derin bir bölümdür. web site gelişimini daimi olarak sağlamak için kendinizide aynı ölçüde güncel tutmak zorundasınız.

seo hizmeti
seo hizmeti

Teknik seo nedir?

Teknik seo Alan adı seçimi, Alan adı uzantısı, http yönlendirmleri, hosting ayarları, web site temanızın tasarımsal özelliklerini içeren daha çok sitenizin web sistem özelliklerini ilgilendiren ve yeni site kurulumu aşamasında dikkate alınması gereken özelliklerdir. Kurulum sonrasında bu alanlarda köklü bir değişiklik yapmak seo açısından zor durumlar oluşturabilir.

site içi seo hizmeti

site içi seo web sitenizin arama motorlarına uygun hale gelmesi için şu etkenler üzerinde çalışmalar yapılır.

 • içerik optimizasyonu
 • başlık etiketleri
 • link çıkışları
 • sayfa yükleme hızı
 • mobil uyumluluk
 • sayfa açıklamaları
 • anahtar kelimeler
 • link inşası hiyerarşi
 • içeriklerinizin meta ayarları
 • içerik kalitesi
 • imaj ayarları
 • kullanıcı deneyimi

gibi birçok unsura bağlıdır. bilindiği üzere google her ince ayrıntıyı değerlendirerek çalışmaktadır ve sürekli olarak kendisini güncellemektedir. google ve diğer arama motorlarındaki sayfa sıralamasında güzel bir konumu hedefliyorsanız seo ayarlarını yaptırmanız gereklidir.

doğal seo teknikleriyle zamanla başarılı bir sonuç alınabilir. yinede hiçbir seo uzmanı sizi ilk konuma getireceğinin garantisini veremez, versede yalan olur veya cok kısa süreli bir etkileşimle kalır.

google sıralama argoritmasını sürekli olarak değiştirmektedir ve bunu gizli tutmaktadır. bu yüzden seo uzmanları genel teknikler yanında siteniz için faydalı olacak çalışmalarıda sezgisel olarak değerlendirip uygularlar. yani seo da ben bu işi yaptım bitti, bu işi çok iyi biliyorum diye bir ifade kullanılması bence yanlış olur.

Google gibi büyük bir firmayla çalışmak o kadar da kolay bir iş değildir. Rakiplerinizin çalışmaları, sektörel unsurlar ve kullanıcı deneyimleri sürekli olarak web sıralamasında değişimlere sebeb olabilir. google seo yönergelerini inceleyip daha detaylı bilgi alabilirsiniz

site içi seo
site içi seo hizmeti

site dışı seo hizmeti

site içi seo ayarlarınız uygun bir seviyeye geldikten sonra web sitenizin arama motorlarında yükselmesi için Site dışı seo olarak adlandıran off page seo da gerekli düzeylerde uygulanmalıdır.

web sitenizin seo raporları doğrultusunda;

sıralama durumu, sektörünüzün rakip analizi, hedeflediğiniz anahtar kelime ve sayfalar üzerinde odaklanarak yapılan çalışmalardır.

site dışı seo uygulamalarında

 • internet reklamları
 • yerel harita bağlantıları
 • sosyal medya bağlantıları
 • organik trafik
 • kullanıcı davranışları
 • backlink (diğer web sitelerinden sizin sitenize gelen link bağlantıları)
 • sitenizdeki zararlı bağlantılar

gibi önemli dış seo etkenleri değerlendirilip bir dizi çalışma yapılır. en çok dikkat edilmesi gereken yine doğal bir seo çalışmasıdır. Web sitenize gelen link bağlantılarının kalitesi, web site alan adınızın geçmişteki sicili, “pa” olarak adlandırılan her bir sayfanızın puanı ve “da” olarak tanımlanan alan adı otorite puanı, spam puanı ve google ceza durumu seo verimliliği açısından çok önemlidir.

site dışı seo
site dışı seo hizmeti

white hat ve black hat seo nedir ?

seo yöntemlerinde iyi ve kötü yollar olarak 2 seçeneğiniz var

 • beyaz şapka (white hat) : faydalı ve doğal seo teknikleri
 • siyah şapka (black hat) : zararlı ve hileli yöntemler

benim kişisel görüşüm doğal olanı uygulamanızdır, böylece google tarafından güvenilir siteler listesinde olursunuz. Önceki yıllarda faydalı olan birçok seo tekniğinin artık google tarafından negatif etkiye sebeb olduğu gözlenmektedir. Web sitelerinin hızlı yükselmesi için (anahtar kelime doldurma, illegal trafik ve back link sağlama, görünmez metinler vs…) yapılan hileli çalışmalar sitenize faydadan daha çok zarar verir ve google tarafından ceza alabilirsiniz. Google tarafından güvensiz site durumuna düştükden sonra toparlanmanız zaman alabilir.

seo fiyatları
seo hizmeti fiyatları

Seo hizmeti fiyatları

Seo hizmeti fiyatları web sitenizin durumuna ve hedefleriniz doğrultusunda değerlendirilir. günümüzde seo uzmanları tek bir web sitesi için ortalama aylık 600 tl ile 2000 tl arasında bir ücretle seo çalışması yapmaktadır, bu fiyat büyük sektörler için 9000 tl ve üzerine çıkabilir. diğer web hizmetleri için ortalama ücretleri fiyatlar sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Seo Uzmanı nedir?

Seo uzmanı web siteniz için gerekli iç ve dış seo çalışmalarını uygular, sitenizin mevcut durumu ve gelecekte yapılması gereken yöntemleri belirterek hedeflenilen konuma doğru ilerlenmesinde yardımcı olur bunun içinde sitenizin durumuna göre 3, 6, 9, veya 12 aylık bir çalışma gerekebilir. Seo alanında eğitim almış tecrübeli kişiler internet sitenizin seo ayarlarını en ideal duruma getirebilirler.

Seo Danışmanlık Hizmeti

Seo danışmanlık hizmetiyle web siteniz için yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Seo analiziyle web siteniz için yapılması gereken işlemler belirlenir ve daha hızlı bir sonuç elde edilebilir. Seo danışmanları internet sitenizin seo ayarlarını ve süreçleri uygun şekilde yönetecektir.

Arama motorları her ayrıntıyı değerlendirmektedir, zira kurallarda sürekli olarak gelişmektedir. Rakiplerinizin sayısı ve bu derece detaylı bir konuda ezbere işlemler yapmak veya sadece bir alanda çalışma yapmak size fayda sağlamayacaktır. Seo konusunda emin olamadığınız konularda danışmanlık hizmeti almanız faydalı olacaktır.

Antalya Seo Hizmetleri

Antalya’da seo hizmeti almak için 1dizayn freelance web servisleriyle web sitesi kurulum çalışmalarında dahili ücretsiz Teknik ve site içi seo ayarlarını uygulanmaktadır. Site dışı seo için daha detaylı bir çalışma yapılması gereklidir. WordPress web siteleri için antalya seo hizmeti veya seo danışmanlığı konularında destek alabilirsiniz.

Antalya seo hizmetleri ve Türkiye genelinde seo hizmeti için; online uzakdan destek yöntemiyle web sitenizin seo ihtiyaçlarına birlikte çözümler üretebiliriz.

Antalya seo

En iyi seo hizmeti nasıl olmalıdır?

İnternet sitenizin mevcut durumu verilere dayanarak ölçülmeli gerekli düzenlemeler yapılarak planlı bir şekilde ilerlenmelidir. Seo kapsamındaki tüm detaylar değerlidir, web sitenizin hatalarının giderilmesi içeriklerinizin düzenlenmesi ve site dışı seo çalışmalarınada aynı orantıda devam edilmedilir.

Seo maliyetli bir iş olduğu için en önemli noktalardan başlanıp bütçeniz dahalinde en iyi seo hizmeti için uygun tercihler yapılmalıdır.

Yeni kurulan web siteleri içinde daha sabırlı olunmalı kurallara uygun şekilde web siteniz zamana dayalı olarak geliştirilmelidir. Anahtar kelimelerinizin ve rakiplerinizin durumu uygun olursa yeni web sitelerinde de hızlı bir yükselme sağlanabilir.

Son olarak web sitenizde bir hedefiniz varsa kesin olarak seo uygulamalısınız ve bu arama motorlarına uygun şekilde olmalıdır. Web ajansları veya seo uzmanlarından yardım alıp yaptırmanız size zaman kazandıracaktır.


Sıkça Sorulan Sorular

 1. Seo Nedir?

  Seo web sitenizin arama motorları ayarlarına uygun hale getirilmesi için yapılan çalışmalar bütünüdür.

 2. Seo Analizi nedir?

  İnternet sitenizin alt yapısı, tasarım ayarları, sayfa içerik kalitesi, iç ve dış bağlantıları gibi önemli konularda detaylı bir rapor hazırlanmasına seo analizi denir. Bu şekilde web sitenizdeki hatalar tesbit edilerek sitenizin gelişimi için fikir edinelebilir.

 3. Seo hizmetiyle web sitem yükselir mi?

  Web siteniz için yapılacak her olumlu işlem arama motorları sıralaması için fayda sağlayacaktır.

 4. Site içi seo ayarları nedir?

  Web sitenizin sayfa içerikleri ve tema tasarımı ve hosting sunucusundaki yapılan düzenlemelere site içi seo denir.

 5. Site dışı seo nedir?

  Web sitenize backlink sağlanması (dış referans bağlantıları), sosyal medya bağlantıları, google reklamları, google benim işletmem gibi ek servislerle desteklenmesiyle yapılan geliştirme çalışmalarına site dışı seo denir.

 6. Web sitem seo ile ilk sayfaya gelebilir mi?

  Etkili bir seo çalışmasıyla web siteniz arama motorlarında ilk sayfaya gelebilir ancak bunu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Seo danışmanlığı hizmeti almanız ve sabırlı şekilde gerekli çalışmalara devam etmeniz daha doğru olacaktır.


seo hizmetleri teklif formu


isim ve soyisim giriniz
e-posta adresinizi giriniz
iletişim numaranızı giriniz
web site adresinizi giriniz
hizmet türünü seçiniz
almak istediğiniz hizmet detayını yazınız

Güncel : 8 Haziran 2021

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 oy, 4,79 / 5)
Loading...

“SEO Hizmeti” için 3 yanıt

 1. Antalya ve tüm Türkiye de en iyi Seo ve web hizmeti veren bu firma Seo danışmanlığı konusunda kesinlikle sabırlı ve Güler yüzlü

 2. Seo hizmeti almak için iletişime geçtik ama o kadar işini seven bir arkadaş ki her konu da yardımcı oldu anlaşmamız dışındaki işlerle bile ilgilendi bende bütün seo ve wep hizmetleri işlerimi bu işini severek yapan arkadaştan almaya karar verdim tavsiye ediyorum denemelisiniz aldığınız tüm seo hizmeti veren kişileri bir tarafa bırakın bu arkadaş tam aradığınız arkadaş

Average
5 Based On 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir