Yükleniyor..

Seo Hizmeti

seo nedir ?

Seo (search engine optimization) Türkçe açılımı Arama motorları optimizasyonu: web sitenizin arama motorlarına uygun şekilde yapılandırılması ve bunun için yapılan çalışmaların tümü olarak tanımlanır. seo hizmeti web site kalite puanınıza etki eder ve arama motorları sıralamasında yükselmesini sağlar.

Teknik seo (altyapı teknoloji ve sistemleri)

on page seo (site içi seo)

off page seo (site dışı seo)

olmak üzere 3 ana seo bölümü bulunmaktadır.

seo uzmanları projelerinde web sitenizin durumuna ve sektörüne göre detaylı bir analizle seo çalışmaları yaparak web sitenizin arama motorlarındaki konumunu geliştirmeye yardımcı olurlar. Yerel bir işletme için bölgesel özel seo çalışmasıda yapılabilir.

web sektörünün en detaylı işlerinden birisi olarak gördüğüm seo uzmanlığı sürekli olarak gelişen derin bir bölümdür. web site gelişimini daimi olarak sağlamak için kendinizide aynı ölçüde güncel tutmak zorundasınız.

seo hizmeti
seo hizmeti

Teknik seo

Teknik seo Alan adı seçimi, Alan adı uzantısı, http yönlendirmleri, hosting ayarları, web site temanızın tasarımsal özelliklerini içeren daha çok sitenizin web sistem özelliklerini ilgilendiren ve yeni site kurulumu aşamasında dikkate alınması gereken özelliklerdir. sonradan bu alanlarda köklü bir değişiklik yapmak seo açısından zor durumlar oluşturabilir.

site içi seo

site içi seo web sitenizin arama motorlarına uygun hale gelmesi için şu etkenler üzerinde çalışmalar yapılır.

 • içerik optimizasyonu
 • başlık etiketleri
 • link çıkışları
 • sayfa yükleme hızı
 • mobil uyumluluk
 • sayfa açıklamaları
 • anahtar kelimeler
 • link inşası hiyerarşi
 • içeriklerinizin meta ayarları
 • içerik kalitesi
 • imaj ayarları
 • kullanıcı deneyimi

gibi birçok unsura bağlıdır. bilindiği üzere google her ince ayrıntıyı değerlendirerek çalışmaktadır ve sürekli olarak kendisini güncellemektedir. google ve diğer arama motorlarındaki sayfa sıralamasında güzel bir konumu hedefliyorsanız seo ayarlarını yaptırmanız gereklidir.

doğal seo teknikleriyle zamanla başarılı bir sonuç alınabilir. yinede hiçbir seo uzmanı sizi ilk konuma getireceğinin garantisini veremez, versede yalan olur veya cok kısa süreli bir etkileşimle kalır.

google sıralama argoritmasını sürekli olarak değiştirmektedir ve bunu gizli tutmaktadır. bu yüzden seo uzmanları genel teknikler yanında siteniz için faydalı olacak çalışmalarıda sezgisel olarak değerlendirip uygularlar. yani seo da ben bu işi yaptım bitti, bu işi çok iyi biliyorum diye bir ifade kullanılması bence yanlış olur. Google’la çalışmak o kadar da kolay bir iş değildir. ayrıca rakiplerinizin çalışmaları, sektörel unsurlar ve kullanıcı deneyimleri sürekli olarak web sıralamasında değişimlere sebeb olabilir. google seo yönergelerini inceleyip daha detaylı bilgi alabilirsiniz

site içi seo
site içi seo

site dışı seo

site içi seo ayarlarınız uygun bir seviyeye geldikten sonra web sitenizin arama motorlarında yükselmesi için Site dışı seo olarak adlandıran off page seo da gerekli düzeylerde uygulanmalıdır.

web sitenizin seo raporları doğrultusunda;

sıralama durumu, sektörünüzün rakip analizi, hedeflediğiniz anahtar kelime ve sayfalar üzerinde odaklanarak yapılan çalışmalardır.

site dışı seo uygulamalarında

 • internet reklamları
 • yerel harita bağlantıları
 • sosyal medya bağlantıları
 • organik trafik
 • kullanıcı davranışları
 • backlink (diğer web sitelerinden sizin sitenize gelen link bağlantıları)
 • sitenizdeki zararlı bağlantılar

gibi önemli dış seo etkenleri değerlendirilip bir dizi çalışma yapılır. en çok dikkat edilmesi gereken yine doğal bir seo çalışmasıdır. web sitenize gelen link bağlantılarının kalitesi, web site alan adınızın geçmişteki sicili, “pa” olarak adlandırılan her bir sayfanızın puanı ve “da” olarak tanımlanan alan adı otorite puanı, spam puanı ve google ceza durumu seo verimliliği açısından çok önemlidir. geniş bir terim açılımı olan seo detaylarını zamanla paylaşmaya devam etmemiz gerekiyor, son olarak web sitenizde bir hedefiniz varsa kesin olarak seo yaptırmalısınız ve bu arama motorlarının istediği şekilde olmalıdır.

site dışı seo
site dışı seo

white hat ve black hat seo nedir ?

seo yöntemlerinde iyi ve kötü yollar olarak 2 seçeneğiniz var

 • beyaz şapka (white hat) : faydalı ve doğal seo teknikleri
 • siyah şapka (black hat) : zararlı ve hileli yöntemler

benim kişisel görüşüm doğal olanı uygulamanızdır, böylece google tarafından güvenilir siteler listesinde olursunuz. Önceki yıllarda faydalı olan birçok seo tekniğinin artık google tarafından negatif etkiye sebeb olduğu gözlenmektedir. Web sitelerinin hızlı yükselmesi için (anahtar kelime doldurma, illegal trafik ve back link sağlama, görünmez metinler vs…) yapılan hileli çalışmalar sitenize faydadan daha çok zarar verir ve google tarafından ceza alabilirsiniz. Google tarafından güvensiz site durumuna düştükden sonra toparlanmanız zaman alabilir.

seo fiyatları
seo fiyatları

Seo fiyatları ne kadar ?

Seo fiyatları web sitenizin durumuna ve hedefleriniz doğrultusunda değerlendirilir. günümüzde seo uzmanları tek bir web sitesi için ortalama aylık 600 tl ile 2000 tl arasında bir ücretle seo çalışması yapmaktadır, bu fiyat büyük sektörler için 9000 tl ve üzerine çıkabilir. diğer web hizmetleri için ortalama ücretleri buradan takip edebilirsiniz.

seo uzmanı

seo uzmanı web siteniz için gerekli iç ve dış seo çalışmalarını uygular, sitenizin mevcut durumu ve gelecekte yapılması gereken yöntemleri belirterek hedeflenilen konuma doğru ilerlenmesinde yardımcı olur bunun içinde sitenizin durumuna göre 3, 6, 9, veya 12 aylık bir çalışma gerekebilir.

seo hizmetleri

özel hizmet olarak yaptığım web sitesi kurulum çalışmalarında dahili Teknik ve site içi seo ayarlarını uyguluyorum. site dışı seo için daha detaylı bir çalışma yapılması gereklidir. Antalya seo hizmetleri ve Türkiye genelinde seo hizmeti için; online uzakdan destek yöntemiyle web sitenizin seo ihtiyaçlarına birlikte çözümler üretebiliriz.

seo hizmetleri teklif formu


isim ve soyisim giriniz
e-posta adresinizi giriniz
iletişim numaranızı giriniz
web site adresinizi giriniz
hizmet türünü seçiniz
almak istediğiniz hizmet detayını yazınız

“Seo Hizmeti” için 2 cevap

 1. Antalya ve tüm Türkiye de en iyi Seo ve web hizmeti veren bu firma Seo danışmanlığı konusunda kesinlikle sabırlı ve Güler yüzlü

Average
5 Based On 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.