Yükleniyor..

WordPress sitesi kurmak

WordPress sitesi kurmak

WordPress nedir?

Web sitesi oluşturmak için hazır bir içerik yönetim sistemi (cms) yazılımıdır.

WordPress sitesi kurmak için en önemli sebebler: her düzeydeki web yöneticilerine kullanım kolaylığı sağlaması, ücretsiz ve açık kaynak kodlu bir sistem olmasıdır. Her konuda web sitesi oluşturmak için uygundur.

İlk olarak 2003 yılında kurulan ve zamanla Dünyanın her yerinden destek alan bir sistemdir. Gönüllü web geliştiricilerinin katkılarıyla profesyonel bir sisteme dönüştürülen wordpress sürekli güncel ve gelişime açık bir yazılımdır.

Geniş Eklenti (plugin) seçeneği

Web sitelerinde değişik ihtiyaçlara hızlı çözümler sağlamak için plugin adı verilen hazır küçük yazılımlar kullanılabilmektedir. WordPress’i tercih eden Kullanıcı sayısının artışı ve Gelişimin serbest olması yazılımcıları bu alanda çeşitli eklentiler oluşturmaya yöneltmiştir. 58.000’den fazla eklentiyle web sitelerinizi güçlendirip ihtiyacınız olan özellikleri kolayca sağlayabilirsiniz.

wordpress eklentileri

Profesyonel firmalar ve serbest çalışan geliştiriciler tarafından oluşturulan çok sayıda ücretli ve ücretsiz wordpress eklentisi bulabilirsiniz. Pluginler sayesinde web sitenize istediğiniz özelllikleri hızlı ve kolay şekilde entegre ederek kullanabilirsiniz. Örneğin resim galerisi oluşturmak veya bir teklif formu ihtiyacınız için hazır modüller mevcuttur.

WordPress Temaları

WordPress tema seçenekleride eklentileri kadar oldukça fazladır. tr.wordpress.org sitesinden veya wordpress admin panelinizden Ücretsiz paylaşılan 7000’den fazla temaya ulaşabilirsiniz. Ücretli profesyonel wordpress temaları üreten yerli ve yabancı şirketler aracılığıyla web sitenize uygun temalar alabilirsiniz.

wordpress temaları

wordpress sitesi kurmak

bu yazılımla nasıl siteler yapabiliriz ? wordpress her konuda web sitesi oluşturmak için eklenti ve tema çeşitliliğiyle geniş imkanlar sunar. Web sitesi avantajları konusunda web sitesi kurulumu içeriğimizi inceleyiniz.

Kişisel blog ve tanıtım siteleri, özel ve kurumsal web siteler, E-ticaret siteleri gibi istediğiniz özelliklere uygun web siteleri oluşturulabilir.

WordPress kurulumu

Günümüzde Kolay kurulum ve kullanım imkanları sağlayan wordpress sistemini kurmak için öncelikle wordpress uyumlu hosting paketi kullanılması tafsiye edilmektedir.

Hosting firmalarının çoğu bu konuda destek sağlıyor ve wordpress yazılımıyla tam uyumlu hızlı sunucu servisleri sunulmaktadır. Domain ve hosting paketinizi aldıkdan sonra web alanınıza kurulum dosyasını yükleyip yönlendirmeleri takip ederek kurulumu gerçekleştirebilirsiniz.

wordpress sitesi yönetimi

WordPress web sitenizi kurdukdan sonra admin panelinizden giriş yapmanız için yönlendirilsiniz. sisteme oluşturduğunuz kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak web site ayar ve içeriklerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

wordpress sitesi kurmak

Web sitenizi oluşturmak tabiki sadece kurulum işlemleriyle bitmiyor; asıl işiniz daha sonrasında web siteniz tamamen yayına hazır hale getirilene kadar sürmektedir.

Web sayfa içeriklerinizin eklenmesi, seo çalışmaları, tema yüklenmesi ve ayarları, gerekli eklentilerin kurulumu ve ayarları gibi işlemleri uygun şekilde yapmanız gerekiyor.

wordpress kurulum ve yönetim hizmetleri

WordPress kurulumu ve içerik yönetimi için bizden özel web hizmetleri desteği alabilirsiniz. İnternet sitenizin Tüm içerik ve ayarları kullanıma hazır halde tam kurulumla teslim edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.